Jeżeli masz skończone 15 lat, piszesz, rysujesz, fotografujesz albo robisz coś innego, czym chciałabyś podzielić się z innymi dziewczynami, koniecznie daj nam znać!

OPOWIEDZ SWOJĄ HISTORIĘ

ARTYKUŁY

Od czego zacząć?

Jeśli masz pomysł na tekst, który wpisuje się w temat bieżącego numeru, chwytaj za klawiaturę i pisz! Długość tekstu powinna zależeć przede wszystkim od jego formy (np. wywiad, wiersz, kartka z pamiętnika), ale staraj się nie przekroczyć 5400 znaków ze spacjami (liczbę znaków można sprawdzić w każdym standardowym edytorze tekstu). Jeżeli chcesz napisać dla nas coś dłuższego (np. opowiadanie albo reportaż) lub nie jesteś pewna, czy tematyka tekstu nam odpowiada, wyślij nam maila na adres [email protected].

Uff. Skończyłam. Ale czy o czymś nie zapomniałam?

Upewnij się, że zatytułowałaś tekst i zamieściłaś pod nim krótką notkę biograficzną w trzeciej osobie liczby pojedynczej.

Przykład: Ada Iniarska (27) – wieczna studentka Uniwersytetu Warszawskiego, dumna matka trojga kotów, żyje za pieniądze rodziców i z nauczania języka angielskiego, działaczka na rzecz praw osób LGBTQ+, feministka, zapalona rowerzystka, weganka, typowy millenials.

Oczywiście możesz opublikować swój tekst anonimowo.

Co dalej?

Gotowy tekst wyślij nam przez maila: [email protected]. Opowiedz nam, czym się interesujesz, ile masz lat i załącz linki do swoich kanałów społecznościowych.

Wysłane. Kiedy dostanę odpowiedź?

O tym, czy Twój tekst został przyjęty, dowiesz się w ciągu kilku tygodni.

Czy ktoś poprawi mój tekst?

Oczywiście! W „Szajn” poprawiamy wszystkie teksty i staramy się robić to dokładnie, dlatego przygotuj się na dłuuugi proces redakcyjny. Jeżeli artykuł wymaga poważniejszych zmian, np. czegoś w nim brakuje, czegoś jest za dużo albo coś jest dla nas niejasne, dowiesz się o tym z naszych komentarzy. Postaraj się odesłać nam zmieniony tekst możliwie jak najszybciej. Jeżeli wszystko jest ok, przystępujemy do kolejnej fazy, czyli korekty. W tej fazie poprawiamy wszystkie językowe niedociągnięcia i wstawiamy przecinki na ich właściwe miejsce. Kiedy skończymy, odeślemy Ci tekst do akceptacji. Nie bądź zaskoczona, jeżeli zmian będzie sporo, a odesłany tekst będzie różnił się od wersji pierwotnej. Nie oznacza to, że Twój tekst był zły – wręcz przeciwnie! W „Szajn” publikujemy tylko dobre teksty, ale chcemy, żeby błyszczały jeszcze bardziej (nasza nazwa nie wzięła się znikąd ;), a diamentu po prostu nie da się oszlifować za jednym podejściem. Oczywiście może się zdarzyć, że zrozumiemy coś nie tak i poprawimy zdanie, które poprawek nie wymagało. Jeżeli zauważysz nasz błąd, powiedz nam o tym! Błędy zdarzają się wszystkim, ale najfajniej popełniać je razem. 🙂

ILUSTRACJE / ZDJĘCIA

Chcesz robić dla nas ilustracje lub zdjęcia? Prześlij nam swoje przykładowe prace i napisz kilka słów o sobie!

Proponujemy Ci dwa warianty:

  1. Cykl Twoich własnych ilustracji lub zdjęć z autorskim opisem

Dokument z ilustracjami i podpisami prześlij nam w dwóch wersjach:

  • jako dokument tekstowy, w którym umieścisz swoje ilustracje wraz z podpisami w takiej kolejności, w jakiej mają ukazać się na stronie
  • jedna ilustracja główna – cover – w rozmiarze 1920x1200px, z możliwie ciemną grafiką w centralnej części (na niej pojawi się biały tytuł artykułu)
  • wszystkie ilustracje osobno w formacie .jpg w rozdzielczości min. 72 dpi
  • pliki o nazwie „szajn-<tytuł artykułu>-<twoje nazwisko>.jpg
  1. Ilustracje do konkretnego artykułu
  • każdy artykuł opatrujemy 3-4 ilustracjami: jedną główną i dwiema, trzema dodatkowymi
  • ilustracje prześlij nam w formacie .jpg lub .gif (jeśli są ruchome) w rozdzielczości min. 72 dpi: główną (która widoczna będzie na sliderze na stronie głównej i jako zdjęcie artykułu) w rozmiarze 1920x1200px z możliwie ciemną grafiką w centralnej części (na niej pojawi się biały tytuł artykułu), pozostałe w rozmiarze 1100x640px
  • pliki o nazwie „szajn-<tytuł artykułu>-<twoje nazwisko>.jpg

FILMY

Chcesz zrobić dla nas video? Napisz do nas maila i pokaż nam swoje dotychczasowe nagrania, a wtedy dogadamy szczegóły.

OPOWIEDZ SWOJĄ HISTORIĘ