Cześć!

Chociaż każda z nas na co dzień zajmuje się czymś innym, to 4 lata temu połączyło nas wspólne marzenie. Podczas nocnych pogaduch i sentymentalnych wspominek zrodził się pomysł stworzenia magazynu, w którym my, dziewczyny, mogłybyśmy dzielić się wszystkim tym, co kochamy, ale też tym, co nas złości i czego się boimy. Zauważyłyśmy, że w internecie mało jest miejsc, w których możemy szczerze i bez obaw mówić o sobie. Dlatego postanowiłyśmy stworzyć je same. Czujemy, że dorosłość w dalszym ciągu jest dla nas zagadką. Nie wiemy, czy ta zagadka ma jakieś rozwiązanie, ale razem z Wami chcemy go poszukać.

„Szajn” to nie tylko spolszczony shine, czyli blask, ale za tym słowem kryje się sięgająca gwiazd historia. Nazwa naszego magazynu to nazwisko radzieckiej astronomki, Piełagieji Fiodorownej — pierwszej kobiety, która odkryła planetoidę (1112, Polonia). Pomimo licznych odkryć, na które składa się 19 planetoid i 150 gwiazd zmiennych, wszystko, co o niej wiemy, ogranicza się do zaledwie kilkuzdaniowej wzmianki w Wikipedii. Podobnie jak nasza patronka, każda z nas codziennie dokonuje małych i wielkich odkryć – o nas samych, o innych, o miłości, przyjaźni i przyszłości. „Szajn” to przestrzeń, w której chcemy o tych odkryciach mówić, wzajemnie się inspirować i wspierać.

Sza(j)nujemy to, kim jesteśmy, co oznacza, że szanujemy się nawzajem i doceniamy to, co robimy, niezależnie od formy.

„Szajn” to kosmos, w którym zmieści się naprawdę wszystko: listy, opowiadania, artykuły, wiersze, rysunki, zdjęcia, kolaże i filmy. Wiemy, że jesteśmy różne. Każda z nas myśli, czuje i robi rzeczy na swój niepowtarzalny sposób, dlatego czasem trudno nam się dogadać. Możemy się ze sobą nie zgadzać, mieć różne gusta i inaczej patrzeć na rzeczywistość. Ale tu, bez strachu przed oceną, możemy głośno się śmiać, zdzierać sobie kolana, mieć włosy w nieładzie, rozmazany makijaż i błyszczeć. Razem możemy zrobić coś, co każdej z nas da frajdę i poczucie, że gwiazdy tak naprawdę są na wyciągnięcie ręki, bo cały kosmos jest w nas.

Chcemy o Tobie usłyszeć! Zajrzyj do zakładki DOŁĄCZ DO NAS!
Chcesz dowiedzieć się więcej o nas? Sprawdź zakładkę REDAKCJA

Chcesz posłuchać naszego podcastu SZAJN na głos? Wejdź na Spotify!