fot. Karolina Jackowska

Anka Ślusareńka

Hej, jestem Ania, mam 28 lat i pracuję w kulturze. Lubię rośliny, zwłaszcza kwiaty i marzę o własnej kwiaciarni, bo nic nie relaksuje mnie tak jak kręcenie bukietów. Gdy jestem sama to gram na pianinie, śpiewam a ostatnio ćwiczę na ukulele. Słucham Green Daya i prawie się tego nie wstydzę. Ciągle próbuję zrozumieć, o co chodzi z tą dorosłością. Za dużo myślę, bezustannie się martwię i przynajmniej raz w tygodniu wracam się, żeby sprawdzić, czy na pewno zamknęłam drzwi i wyłączyłam kuchenkę.

W „Szajn” zajmuję się tekstami – zwłaszcza tymi związanymi z kulturą.

kontakt: [email protected]

Kasia Milczewska

Hej, tu Kasia! Mam 29 lat. Zawsze lubiłam rozmawiać, dlatego zrobiłam z tego swój zawód – wybrałam badania. Kiedy nie przeprowadzam wywiadów lub warsztatów, joguję i szajnuję. Kocham prawie wszystko co włoskie – słońce, kawę i słodkie śniadania.  Wiecznie narzekam na brak czasu, po czym znowu wypełniam grafik milionem działań. Szukam, próbuję, ekscytuję się rzeczami.

W „Szajn” zajmuję się rubryką”Ciało i psyche” oraz współpracą z ilustratorkami. 

kontakt: [email protected]

Nina Sobocińska

Cześć, jestem Nina i mam 19 lat. Zaczęłam studiować socjologię i etnologię i bardzo się w to wkręciłam — okazało się, że te studia niemalże idealnie pokrywają się z moimi zainteresowaniami (socjologia queer, edukacja seksualna, antropologia płci). Oprócz studiowania, otaczam się kręgiem cudownych ludzi, w szczególności moimi przyjaciółkami, które dają mi mnóstwo wsparcia i siły do działania (której aktualnie bardzo potrzebuję). Dalej poszukuje mojej przestrzeni, której w pełni się poświęcę, ale już wiem, że nie ma nic złego w „niemaniu” jej.

Karola Kosecka

Cześć, hej! Mam 21 lat, studiuje aktorstwo na ual’u w Londynie. W ubiegłych latach działałam w wolontariacie rówieśniczym w Synapsis oraz Otwartych Klatkach w dziale edukacji. Po skończeniu liceum realizowałam staż w redakcji Krytyki Politycznej i studiowałam przez rok kostiumografię, co było super przygodą. Moim największym marzeniem w tym momencie jest pies, w którego mogłabym się wtulić i kochać najbardziej na świecie. Gram na bębnach i skrzypcach, nocami szyję, dużo śpiewam i oczywiście – szajnuję razem z fantastycznymi kobietami. Kiedy nie robię nic innego, łapię okiem aparatu to, co wydaje mi się najfajniejsze i piszę, co czuję.

Wiktoria Kazimierczuk

Hej, tu Wiktoria. Studiuję dziennikarstwo i chociaż obecnie pochłania mnie stolica, to w moim sercu zawsze będzie polskie morze. Interesuję się sztuką, modą i kobietami, które zmieniają herstorię. W wolnych chwilach możesz mnie spotkać w kawiarniach z przelewem w ręku albo w vege knajpach.

Krysia Spark

Cześć, tu Krysia! Mam 25 lat. Studiowałam historię sztuki i filmoznawstwo na uniwersytecie w St Andrews. Obecnie piszę pracę magisterską o modzie lat 60-tych na Londyńskim RCA. Publikuję teksty (najczęściej o historii ubioru) i pomagam sprowadzać do Polski najpiękniejsze przykłady mody dawnej. Mam skłonności do zbierania starych, niedziałających rzeczy oraz do zbyt częstego „porządkowania” pokoju.

W „Szajn” zajmuję się współpracami – ich zlecaniem i promocją.

fot. Karolina Jackowska

Ula Mierzwa

Cześć! Na co dzień studiuję na Wydziale Grafiki ASP i tatuuję w bardzo słonecznym Nanuszka Art Studio. Współpracuję też z magazynem KUKBUK jako ilustratorka. Lubię oglądać spektakle teatralne, a przy pracy kreatywnej nałogowo słucham podcastów. Wychowałam się na listach przebojów radiowej Trójki (dzień Topu Wszechczasów jest w moim domu obchodzony na równi ze świętem narodowym).

Szajn wspomagam ilustratorsko i graficznie, tworząc m.in. grafiki z cytatami na social media.

Instagram Uli >>


Szajn współtworzyły również:

Justyna Polanowska

Paulina Łoś

Instagram Pauliny>>

Weronika Siwiec

Instagram Weroniki>>