Kontynuując tradycję kolorowych czasopism, które czytałyśmy jako nastolatki, a które – mniej lub bardziej – zainspirowały powstanie SZAJN, prezentujemy Wam listopadowy horoskop przygotowany przez szajnowe wróżki. Potraktujcie go z przymrużeniem oka.

Skorpion – listopad będzie dla Ciebie miesiącem wyzwań. W życiu zawodowym, szkolnym lub uczelnianym czeka na Ciebie wiele prób. Nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie! Lepiej zrób krok w tył i zastanów się dwa razy zanim się czegoś podejmiesz. Od błędnej decyzji może nie być już odwrotu.
Serial na listopadowe wieczory: „Chilling adventures of Sabrina”

Strzelec – w Twoim życiu już niedługo pojawi się ktoś nowy. Będzie to wyjątkowa osoba, która może okazać się bardzo bliska Twojemu sercu. Jeśli zadbasz o tę znajomość, może przerodzić się ona w prawdziwą przyjaźń. Warto zwrócić uwagę na osoby spod znaku Byka – to wspaniali towarzysze życiowych perypetii.
Serial na listopadowe wieczory: „Ozark”

Koziorożec – dla Koziorożców listopad to czas zadumy. Warto zatrzymać się na chwilę i przerwać codzienny pęd życia. Zamiast martwić się o niezliczoną liczbę rzeczy lub postanowień na to-do-liście, weź kilka głębokich oddechów i zastanów się, co tak naprawdę daje Ci siłę.
Serial na listopadowe wieczory: „Dom kwiatów”

Wodnik – to właśnie ten czas! Idealny moment na małe zmiany! Kolor włosów, odświeżenie pokoju, a może wybranie się na kurs nauki języka migowego? Zrób to, o czym zawsze marzyłaś, ale uważałaś, że nie jest dla Ciebie. Gwiazdy Ci sprzyjają i będą prowadzić Cię po świetlistej drodze ku wymarzonemu, ale niespodziewanemu sukcesowi.
Serial na listopadowe wieczory: „The Crown”

Ryby – uważaj! Listopad może przynieść Ci problemy zdrowotne. Kaszel, katar i gorączka mogą zostać Twoimi nieodłącznymi kompanami aż do zimy! Warto zapobiegawczo podreperować swoją odporność. Dodatkowe warzywa i owoce wzmocnią Cię w walce z przeziębieniem. Zadbaj o siebie i nie zapominaj o noszeniu szalika i czapki!
Serial na listopadowe wieczory: „Atypowy”

Baran – jesienna miłość czai się tuż za rogiem! Pewien Lew bacznie Cię obserwuje. Być może jest to ktoś z Twojego otoczenia, w kim nigdy nie widziałaś nikogo innego jak przyjaciela, jednak powinnaś dać mu szansę. Może okazać się tym właściwym! Zamykając oczy, a otwierając serce zimne wieczory możesz spędzić w objęciach ukochanej osoby.
Serial na listopadowe wieczory: „Zagubieni w kosmosie”

Byk – listopad nie jest najlepszym miesiącem dla Byków. Spotka Cię rozczarowanie, które głośnym echem odbije się w każdej sferze Twojego życia. Nie martw się jednak i nie poddawaj. Po burzy zawsze wychodzi słońce, a i pasmo przykrości w końcu rozstąpi się, jak poranna jesienna mgła.
Serial na listopadowe wieczory: „Norsemen”

Bliźnięta – listopad to świetny moment na porządne zakupy! Bijesz się z myślami o wymianie telefonu, laptopa lub innego sprzętu elektronicznego? Nie ma na co czekać! To właśnie teraz ubijesz świetny interes! Wyciągnij swoje zaskórniaki ze skarpety i biegnij do najbliższego sklepu z RTV i AGD.
Serial na listopadowe wieczory: „Safe”

Rak – Księżyc w listopadzie oświetli Ci drogę. Zdaj się na swoją intuicję i nie rozkładaj wszystkiego na czynniki pierwsze. Czasem warto zaryzykować i pozwolić sobie na trochę spontaniczności. Nic złego się nie stanie, a na pewno może stać się wiele dobrego!
Serial na listopadowe wieczory: „Grace i Frankie”

Lew – nic tak nie ucieszy Lwa, jak listopadowa podróż w nieznane! Spakuj walizkę, zabierz najbliższych przyjaciół i wyskoczcie gdzieś razem na weekend. Chwila odpoczynku od jesiennej chandry na pewno Ci się przyda. W końcu na nią zasłużyłaś!
Serial na listopadowe wieczory: „Borderliner”

Panna – listopad nie jest ulubionym miesiącem żadnej Panny. Niestety i w tym roku nie wróży on nic dobrego. Kłótnia z bliską osobą może popsuć Wasze relacje na zawsze. Czasem jednak warto zaprzestać pozbawionej sensu walki z wiatrakami. Być może jesienny wiatr przywieje do Ciebie kogoś bardziej wartościowego.
Serial na listopadowe wieczory: „Happy”

Waga – wielkie zamieszanie wprowadzi w Twoim życiu pewna Ryba. Każde spotkanie z tą osobą dostarczy Ci nowych, niespotykanych dotąd emocji. Szybko jednak zrozumiesz, że to nie partia dla Ciebie. Nie załamuj się. Dzięki takiemu doświadczeniu lepiej poznasz swoje potrzeby i samą siebie.
Serial na listopadowe wieczory: „Lovesick”

__________________________________

Autorki horoskopu: Dominika Michalak  – pozytywnie zakręcona, szukająca spełnienia w pisaniu, wieczna romantyczka. Mimo wiary w świat widziany przez różowe okulary twardo stąpa po ziemi. Zatraca się bez końca w książkach o tematyce magicznej.

Monika Lewicka – fanatyczka kawy, kokosowego zapachu i sztuki, a najlepiej wszystkiego razem. Swoim trzecim okiem dostrzega w ludziach to, czego nie widzą inni. Wierna przyjaciółka i fanka orientu.

Autorka ilustracji: Weronika –  skończyła 30 lat więc wydaje jej się, że pozjadała wszystkie rozumy. Mieszka w Amsterdamie, rysuje, projektuje, chodzi do parku.
www.instagram.com/weronikamarianna