(24.08 – 22.09)

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, Panno! W tym roku twoją bratnią duszą będzie Koziorożec, który nie tylko stanie się idealnym kompanem do nauki, ale też pomoże ci zaplanować przyjęcie urodzinowe i w środku imprezy pobiegnie po brakujące przekąski. Razem będziecie umacniać się w swoich postanowieniach i patrzeć z wyższością i dezaprobatą na nieodpowiedzialne, dziecinne koleżanki. Będą momenty, kiedy ze zrozumieniem wymienicie się spojrzeniami i pomyślicie „No cóż, nie każdy może być nami. Przykre.” Z czasem dołączy do was Byk i przyniesie ciasteczka.

(23.09 – 22.10)

Wago, czy kiedykolwiek przestaniesz przejmować się tak bardzo wyglądem, a zaczniesz nauką? Jesteś jedną z najpopularniejszych osób w klasie ze względu na swój wewnętrzny i zewnętrzny blask. To widać, słychać, i czuć. Zostaniesz zaproszona na urodziny Panny i to twój prezent najbardziej jej się spodoba. Nie tylko uwielbiasz dawać, ale też masz dobry gust. Na urodzinach Panny zostaniesz otoczona wianuszkiem adoratorów.

(23.10 – 21.11)

Masz opinię osoby bezwzględnej, bez serca. Jacyż ludzie są ślepi, mało kto ma w oczach rentgen i potrafi przeniknąć przez twardy pancerz do twojej duszy. Ty tylko starasz się chronić słabszych i osoby, na których ci zależy. Jesteś oddanym przyjacielem, i gdy naiwne Ryby pakują się w tarapaty, ty podążasz za nimi, żeby te  nie musiały przechodzić przez to same. Trzymasz je za rękę, by się upewnić, że wygrzebią się z kłopotów; że wrócą do rzeczywistości i dotrzymają ci towarzystwa w nadchodzącym roku szkolnym. Kto inny zrozumie skomplikowaną osobowość, która zamieszkuje twoje ciało? Tego nie da się pojąć rozumem; trzeba być trochę szaloną.

(22.11 – 21.12)

Jak głosi ludowe przysłowie, jest Strzelec, jest impreza. Rozkręcisz urodziny Panny. Gdy tylko przekroczysz próg, muzyka będzie grała głośniej, wszyscy zaczną szczerze się śmiać, a zabawa stanie się jeszcze bardziej szaleńcza. Jesteś duszą towarzystwa i źródłem wszelkich dzikich pomysłów.  W tym roku postaraj się jednak zwolnić tempo i zastanów się, co chcesz zrobić ze swoim życiem. Na imprezie podejdź do Byka i umów się z nim na kawę. Pomoże ci rozpisać plan i wytrwać w postanowieniach na kolejny rok.

(22.12 – 19.01)

Koziorożcu, początki roku są twoją specjalnością. Jesteś dojrzała i odpowiedzialna, czym często zawstydzasz przyjaciół, nawet tych starszych od ciebie. Jak zawsze we wrześniu, planujesz uczyć się systematycznie i mieć najwyższą średnią w klasie. Mimo że jesteś typowym nerdem, masz w sobie dużo szaleństwa. Jesteś mistrzynią inteligentnych żartów, którymi zaintrygujesz towarzystwo gromadzące się w kuchni na imprezie u Panny. Uważaj, żeby nie rozpraszał cię Wodnik… a może daj się wreszcie rozproszyć?

(20.01 – 18.02)

Jak zawsze, na nowy rok szkolny masz już zaplanowany cały zestaw nowych, ekscentrycznych strojów. Na urodzinach Panny twój wygląd nie umknie niczyjej uwadze. Z powodu równie wyrazistych jak twój wygląd poglądów, z którymi się nie kryjesz, możesz czuć się niezrozumiana przez nauczycieli i kolegów z klasy. Zwłaszcza kiedy opowiadasz o swojej fascynacji kosmitami i życiem pozaziemskim. Wiesz, że jest coś poza trzecim wymiarem, w którym żyjemy, czym potrafisz przestraszyć niejedną osobę. Wszyscy jednak po cichu podziwiają twoją bezkompromisowość i zasady, którymi kierujesz się w życiu. W tym roku masz szansę zaprzyjaźnić się z kimś bardzo podobnym do siebie i usunąć z życia osoby o ciasnych umysłach, a wszyscy wiemy, jak lubisz wciskać „delate”…

(19.02 – 20.03)

Czy w tym roku szkolnym przestaniesz bujać w obłokach i marzyć o romansach, a zaczniesz skupiać się na równaniach na tablicy? Niewykonalne. Życie, które układasz sobie w głowie, jest o wiele ciekawsze niż matma. Nikt nie ma tak rozbudowanej wyobraźni jak ty, i nie umknie to uwadze polonistki. Nie umknie jej też fakt, że wysyłacie sobie na Snapchacie wiadomości z Wagą! Być może na imprezie urodzinowej u Panny spotkasz osobę, do której uciekasz w marzeniach, i życie w obecnym wymiarze nareszcie stanie się warte twojej uwagi…

(21.03 – 19.04)

Baranie, ty imprezowa bestio! Czy w tym roku dasz rodzicom wolny tydzień od wizyt u dyrektorki i przestaniesz wdawać się w konflikty w szkole? Twój kulinarny eksperyment, który wyląduje na urodzinowym stole Panny zapisze się w zbiorowej pamięci szkoły. Staniesz się popularny. Ale pamiętaj, że nie musisz obnosić się z tym na każdym kroku. Serio. Skup się na sporcie, w tym roku masz dużą szansę na sukces w tej dziedzinie.

(20.04 – 22.05)

Wiemy, że masz zaplanowany cały rok szkolny aż do końca czerwca. Wszyscy pytają, na czym polega twój sekret. Masz grupę oddanych przyjaciół, udane życie rodzinne i dobre oceny. Twoja święta trójca to siła spokoju, systematyczność, lojalność. Unikaj lordów dramatu, a ten rok przebiegnie bezproblemowo. Przestań być tak uparty, a może w twoim kalendarzu pojawi się miejsce na fun. Porozmawiaj na imprezie z Baranem, daj się wciągnąć w jedną z jego przygód. Pozwól sobie zaszaleć.

(23.05 – 21.06)

Nie lubisz nudziarzy i tego nie ukrywasz. Twój squad na ten rok to Wodnik. Strzelec i Baran. Wszyscy myślą, że wasza grupa uciekła z prosto piekła, żeby rozkręcać życie towarzyskie klasy, a często nawet całej szkoły. Jako że jesteś trochę psychopatką i pracoholiczką, a do tego perfekcjonistką, dobre oceny przyjdą bezproblemowo.

(22.06 – 22.07)

Jesień już tuż tuż. Nadchodzi twoja ulubiona pora roku, kiedy możesz schować się w domowym zaciszu z książką, kotem i herbatą. Wiem, jak bardzo boisz się odrzucenia, tego, że nie jesteś wystarczająco dobra, ale to nieprawda. Wokół ciebie krąży osoba, dla której jesteś całym światem, światłem na końcu tunelu. Wyjdź ze swojej wygodnej jaskini i rozejrzyj się wokół. Daj się odnaleźć. Dobrą okazją będą urodziny Panny. Przyjmij zaproszenie.

(23.07 – 23.08)

Królowa imprezy. Królowa szkoły. Po prostu królowa. Taka się urodziłaś i taka zostaniesz, przynajmniej w tym roku szkolnym. Na urodziny Panny przyjdziesz w starannie dobranym stroju, czym oczarujesz niejedną osobę. Szczególnie wrażliwa na powierzchowność Waga spojrzy na ciebie z uznaniem. Gdybyś tylko postarała się jeszcze królować w nauce, twoi rodzice byliby zadowoleni i bardziej skłonni do obsypywania cię nagrodami i pochwałami, których potrzebujesz jak powietrza.

 

autorka tekstu: Dominika Kowalska – wiedźma i aktywistka feministyczna. Jeśli nie stawia tarota, pisze opowiadania.

autorka ilustracji: Weronika Siwiec (29) – miota się nieustannie, od roku robi to w Amsterdamie. Jest po trochu architektką, graficzką i ilustratorką. Kiedy jest jej źle – rysuje i pisze, kiedy jest jej dobrze – rysuje i nie pisze. Mówi za szybko i chyba za dużo, wzruszają ją do łez różowe chmury i chodzenie boso po trawie.