Dokument jest nieco lustrzanym gatunkiem filmowym. Odbijamy w nim zjawiska, które wydają się nam ciekawe, starając się oddać je jak najwierniej, chociaż niewątpliwie nie obywa się bez różnych zniekształceń. Żaden film dokumentalny nie jest pozbawiony autorskiego spojrzenia reżysera.

Kiedy zdecydowałam się wziąć udział w konkursie, którego wymogiem było nakręcenie filmu trwającego równo jedną minutę (lubię takie wyzwania!) od razu przyszła mi do głowy moja znajoma. W tatuażach wyrysowanych na jej ciele zaklęła swoje zainteresowania i ważne momenty z życia – zarówno te radosne, jak i smutne. Część z nich wynika z sympatii dla stylu danego artysty tatuatora.

Ten mini-dokument jest intymnym portretem, odczytaniem konstelacji rysunków zdobiących jej ciało.

 

Autorka filmu: Magdalena Sobolska (25) – absolwentka Instytutu Kultury Polskiej, specjalizacji Kultura Wizualna. W ramach zajęć WF na studiach wybrała taniec na rurze. Fascynatka kultur azjatyckich, serce oddała Korei. Planuje do niej podróż, zasypując swoje biurko coraz większą liczbą fiszek do nauki słówek. Lubi dania ze szpinakiem, sklejać kolaże i dotykać chropowatych ścian. Docelowo: pani reżyser. Instagram to jej ulubione social media (@magdalenasobolska)