Z pewnością dobrze znacie tę myśl, że nie ma na nic czasu. Prawie codziennie biegniemy do szkoły czy do pracy, wyznaczamy sobie mnóstwo zadań do wykonania i staramy się w nich wszystkich nie pogubić. Ale nawet w tym natłoku spraw warto czasami znaleźć chwilę dla siebie. Oczywiście każda z nas ma na taką chwilę własny pomysł. Niektóre moje koleżanki odpoczywają, pielęgnując swoje ciało – malując paznokcie, robiąc peeling albo maseczki. Inne z kolei wolą oglądać filmy z przyjaciółką albo ukochaną osobą. Ja za to najlepiej odpoczywam, gdy słucham muzyki w domowym zaciszu. Dość często zdarza mi się, że zakładam słuchawki na uszy i wynajduję nieznanych mi wcześniej i ciekawych wykonawców, którzy potem stają się dla mnie ogromną inspiracją. Programy Spotify i Last.fm. bardzo w tym pomagają.
Chętnie więc podzielę się z Wami piosenkami, które poznałam właśnie w ten sposób. Znajdziecie je w poniższej playliście. Do nich dodałam jeszcze dwa ulubione kawałki z lat 90., nowość od dziewczyn z Girlpool i Frankie Cosmos.


autorka: Sosia Wąsowska (23 l.) łączy studia kulturoznawcze z pracą w księgarni. Śpiewa i gra na gitarze w „Sonia pisze piosenki„, a od niedawna próbuje swoich sił jako djka w projekcie „veganhotdog”. Najpierw mówi, potem myśli. Przepada za niezdrowym jedzeniem, wciąż ogląda mnóstwo kreskówek i szaleje na punkcie swojego kota.

zdjęcie: dzięki uprzejmości Soni Wąsowskiej