Właśnie drobne defekty budzą tkliwość. Nie kocha się doskonałości, lecz proporcje i to czasem bardzo niedoskonałe. Czasem fakt, że czyjeś brwi są zbyt blade, a usta za szerokie, jest przyczyną fali czułości.
– Leopold Tyrmand (z książki „Siedem dalekich rejsów”)

TWARZ

BRWI
Brwi. Ciemne lub jasne. Gęste lub rzadkie. Bywają niesymetryczne.
Układają się one w różne kształty w zależności od naszego nastroju. Ukazują zdziwienie, smutek, zdenerwowanie. Niektóre łączą się ze sobą.

RZĘSY
Rzęsy obrońcy oczu, chronią je. To na rzęsach osadzają się łzy.

OCZY
Oczy są zwierciadłem duszy. Każdy z nas ma inną tęczówkę, żadne ludzkie oko nie jest takie samo. Różnią je kształty, kolory i układ. Podobno wpatrując się w nie przez parę minut możemy zbliżyć się do drugiego człowieka. Wiele ludzi odwraca wzrok, kiedy kłamie. Człowiek ucieka od kontaktu wzrokowego, kiedy jest nieśmiały, lub zawstydzony. Jedno jest pewne oczy nigdy się nie starzeją, tylko skóra wokół nich się zmienia.

NOS
Nos pozwala rejestrować zapachy. Dorosły człowiek podobno jest w stanie rozróżnić ok. 10000 zapachów.

USTA
Usta wrażliwe miejsce, które często daje ukojenie naszym potrzebom. To poprzez usta wydobywamy słowa to po ich ułożeniu widać nasze emocje, w jakim jesteśmy nastroju, czy coś nasz cieszy czy martwi. Dzięki ustom możemy pokazać swoją czułość wobec drugiej osoby, obdarzyć ją pocałunkiem

ZĘBY
Zęby pokazywane są zazwyczaj, kiedy się uśmiechamy. Równe czy nie. Szczery uśmiech to widoczne zęby bez względu na to jakie one są.

CIAŁO

SKÓRA/WŁOSY
Skóra i włosy chronią nasze ciało przed zarazkami.

ZNAMIONA
Pieprzyki małe czarne punkciki na ciele. Blizny często dodają nam charakteru. Dzięki nim pamiętamy co przydarzyło się nam w życiu. Przypominają o minionych wydarzeniach.
Zmarszczki ukazują bieg czasu.

POŚLADKI

MIEJSCA INTYMNE

PIERSI

KLATKA PIERSIOWA/TUŁÓW

BRZUCH

SZYJA

PAZNOKIEĆ

Czerpmy z tego jacy jesteśmy, nie wymuszajmy na sobie dążenia do perfekcjonizmu w każdej dziedzinie. Różnorodność każdego z nas, posiadanie wad i niedoskonałości, powoduję, że nasze życie jest ciekawsze i przede wszystkim prawdziwe!

________________________________________

Autorka zdjęć i tekstu: Izabela Matuszak (22) pedantka i choleryczka z duszą artysty. Uwielbia fotografować ludzi, to w nich szuka piękna.
Instagram @iszaphotography
Facebook @iszaphotography