(21.03 – 19.04)

Przestań zaprzątać sobie głowę dawnymi sprawami! (to se ne vrati!) Skup się na TU i TERAZ. Zatuptaj wesoło kopytkami i bierz się do roboty!  Nie oczekuj jednak, że Twój portfel z dnia na dzień wypełni się po brzegi „sałatą”… no ale przynajmniej będziesz bogatszy o kilka dodatkowych wpisów do CV. Miłość chwytaj za rogi, tylko pamiętaj, że nie samym uczuciem człowiek żyje! Zadbaj w końcu o zdrową i porządną dietę! – alkoholowi i czipsikom mówimy stanowczo bye bye!

(20.04 – 22.05)

Nieśmiały Byczek zacznie w końcu stąpać po ziemi z wysoko podniesioną głową. Koniec z kompleksami! Kiedy ktoś wytknie Ci dodatkowy kilogram, odpowiedz, że życie kołem się toczy – albo po prostu sprzedaj mu porządnego kopniaka i 'tocz’ się dalej <3. Najbliższy czas obfitować będzie w nowości, realizuj swoje plany, nawet jeśli najbliżsi będą kręcić nosem. Pamiętaj, że nie musisz spełniać ich oczekiwań!  RELAX & YOLO!

(23.05 – 21.06)

Od lat oczekujesz, że spotkasz na swojej drodze kogoś IDEALNEGO, można by rzec – siostrę bliźniaczkę! Być może w końcu przestaniesz przeglądać się w lustrze i wzdychać do samej siebie. Wróbelki zwiastują dużo miłosnych uniesień, a gołębie twierdzą, że już wkrótce sobie kogoś przygruchasz :-D! Ostrożnie ze zdrowiem, nie bagatelizuj żadnych symptomów… szkoda by było zamieniać wygodne sypialniane łóżko na to znajdujące się w zatłoczonej szpitalnej sali.

(22.06 – 22.07)

Mały niepozorny Raczek zaciśnie szczypczyki w geście medytacji. Czas postawić na rozwój duchowy! Oczywiście kasiorę dalej trzymaj blisko serca, ale zluzuj delikatnie portki, emocje trzymaj na wodzy, zdaj się na swoją intuicję. Do zakochania jeden krok! Tylko nie w bok, bo raki to jednak porządne są, ot co! Możliwe, że któryś z napotkanych znaków zodiaku w końcu spełni Twoje oczekiwania co do drugiej połówki. Pij dużo ziołowych herbatek i nie przesadzaj ze śmieciowym jedzeniem.

(23.07 – 23.08)

Nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych! W końcu jak porządnie rykniesz w eter, to utorujesz sobie każdą drogę do spełniania marzeń. Nie oczekuj jednak, że władcza pozycja przyczyni się do rozbicia banku. Miej głowę na karku i rozważnie dysponuj hajsem ze świnki skarbonki. Ciesz się życiem i z uśmiechem witaj każdy dzień. W końcu jesteś milutkim dużym kotkiem – tak że jest się z czego cieszyć!

 (24.08 – 22.09)

Droga Panienko, najbliższy miesiąc to dla ciebie totalna rewolucja! Nie mówię tu o kuchenny podbojach Magdy G. , lecz o tym, że sięgniesz niemożliwego. Od małego podziwiałaś zmagania MacGyvera? Myślałaś, że lutowanie kabli jest poza twoim zasięgiem? – Daj się porwać marzeniom i zapisz się na elektronikę lub inne kursy, które spełnią twoje dziecięce oczekiwania. Keine grenzen – żadnych granic – to zdanie tyczy się zarówno miłosnych podbojów, jak i samorozwoju! Baw się dobrze!

(23.09 – 22.10)

Droga Wago, w końcu przestaniesz oczekiwać od innych gotowych rozwiązań na swoje problemy. Sama zaczniesz stawiać kropkę nad i – pamiętaj, nie warto się wahać ;-)). Nie chwytaj też wielu srok za ogon! Skup się na jednej rzeczy… no chyba, że podczas malowania paznokci masz chęć na jakiś fajny serial – tego typu 'multitasking’ jest wskazany! Przygotuj się na pikantne wieczory – i nie mówię tutaj o zajadaniu się papryczkami piri piri 😉 …

(23.10 – 21.11)

Najbliższe dni niewątpliwie pozwolą Ci stanąć porządnie na nogi – być może zrobisz to w swoich wymarzonych szpilkach, bo w Twoich finansach zadzieje się magia! Nie oczekuj jednak, że jedna zdrapka czy kilka skreślonych numerków to załatwi, oj co to, to nie! Rozwijaj w harmonijny sposób swoje biznesowe pomysły i ciesz się chwilą.
Na horyzoncie pojawi się kilka ciekawych egzemplarzy, niektóre mogą mocno przyatakować szczypczykami! Nie załamuj się jednak, jeśli delikatnie pokiereszują Ci serducho… w końcu wokół Ciebie roi się od tylu interesujących stworzonek!

(22.11 – 21.12)

Ommmmmmm zamknij oczy, weź trzy głębokie wdechy i skup się na podróży do swojego wewnętrznego „ja”.
Kiedy dopadnie Cię smuteczek, schowaj się pod ciepłym kocem i zjedz ciasteczko, ale przede wszystkim staraj się na spokojnie przepracować swój problem (warto mieć też pod ręką paczkę czipsów). Pamiętaj proszę, że śmiało możesz od innych oczekiwać takiego samego zainteresowania, jakim ty darzysz ludzi wkoło. Ustrzel sobie fajnego towarzysza przygód i zafunduj coś super, w końcu żyje się tylko raz ! (Chyba, że jesteś kotem).

(22.12 – 19.01)

Podobno do odważnych świat należy… tak powiadają mądre głowy i tak samo prawię ja – Wróżka Eleni. Silny, niezależny zwierzaku – nie daj się zwodzić ludziom dokoła, pamiętaj, że pod przyklejonym uśmiechem może kryć się próchnica! (Albo, nie daj ’borze sosnowy’, coś gorszego – np. szminka na zębach). Tej wiosny nie ma co oczekiwać księcia z bajki, serio – lepiej ogarnij jakieś fajne sprawy – np. zrób porządek na muzycznej plejliście. Kopytkuj w stylu disco i zrób dla siebie coś fajnego!

(20.01 – 18.02)

Słodki Wodołazie, jesteś zwycięzcą – serio serio! Nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwych – ok, no może tylko jakieś skomplikowane zadania matematyczne mogą stanowić delikatny problem, ale poza tym wszystko piękniutko ogarniasz. Pamiętaj jednak, że gdzieś tam poza ekranem komputera są żywe istoty, które pragną nawiązać z Tobą kontakt – bądź tak miła i chociaż poślij im delikatny uśmiech albo rzuć jakiś pocieszny komentarz, np. – ten sweter ładnie podkreśla twoją karnację, albo – te wyszczuplające majtki serio dobrze na tobie leżą ;)). W tym roku to Ty najwięcej oczekujesz od siebie – tak że słuchaj siebie i rozwijaj się.

(19.02 – 20.03)

Kochana Rybko, najwyższy czas wypłynąć z akwarium na głębokie wody, wrzucić piąty bieg i zostawić dawne sprawy za sobą. Pora zabłysnąć w świetle kalifornijskich reflektorów i pluskać się wśród innych hamerykańskich morskich stworzonek. Wiem, że życie pędzi jak szalone, ale że woda stawia opór – wykorzystaj to i zdobądź dodatkowy czas na pracę nad sobą. Być może inni oczekują od ciebie zmiany na lepsze – nie patrz na innych, ważne, żebyś to Ty czuła się dobrze we własnych łuskach!

 

autorka tekstu: Agata Kacprzak (26) – rysuje ilustracje z deka niepoprawne i takie teksty też pisze. Prywatnie fanka kotów ,rowerów i dobrej muzyczki. Strona www, Facebook.

autorka ilustracji: Weronika Siwiec (29) – miota się nieustannie, od roku robi to w Amsterdamie. Jest po trochu architektką, graficzką i ilustratorką. Kiedy jest jej źle – rysuje i pisze, kiedy jest jej dobrze – rysuje i nie pisze. Mówi za szybko i chyba za dużo, wzruszają ją do łez różowe chmury i chodzenie boso po trawie.