Zaczęło się od grejpfruta. Postanowiłam namalować ten owoc w przekroju. Podobał mi się jego kształt, struktura i kolor. Ma w sobie coś więcej niż, np pomarańcza. Jest w pięknym, różowym odcieniu. Kojarzy się z seksualnością, delikatnością i niewinnością. Mam wrażenie, że ktoś kiedyś wymyślił ten owoc i włożył wiele serca w stworzenie jego formy namacalnej.

Postanowiłam przenieść na płótno moją interpretację grejpfruta. Mogę powiedzieć, że był to obraz, który stał się inspiracją do stworzenia kolejnych. Każdy z nich jest zupełnie inny ale wszystkie łączy motyw waginy i kobiecych kształtów. Postaram się każdy z nich opisać w jednym słowie. Resztę niech dopowie sam obraz.

Nieoczywisty

 

Kosmiczny

 

Prawdziwy

 

Subtelny

 

Niewinny

 

Tajemniczy

 

Soczysty

________________________________________

Autorka tekstu i obrazów: Małgorzata Mikołajczuk – ukończyła liceum na kierunku plastycznym. Następnie Krakowskie Szkoły Artystyczne na kierunku Wnętrz i Przestrzeni. Aktualnie mieszka i pracuje w Krakowie. Dużo czasu poświęca na malowanie. Sama ubiera się w stonowane kolory, natomiast obrazy ubiera w kolor. Nie każdy rozumie co maluje. Twierdzi, że ona czasem również. Marzy o swojej pracowni, w której nie będzie musiała się ograniczać i uważać, na każdą wylaną kroplę farby poza płótno. Więcej o niej i jej pracach, tutaj: @m_mikolajczuk