Kolekcjonuję kartki odkąd pierwszy raz wyjechałam z kraju, czyli dobrych parę lat już. Nigdy nie były to kartki z typowymi widoczkami. Starałam i staram się, aby były osobliwe, nieszablonowe i zwracające uwagę. Postanowiłam dodać im trochę animuszu poprzez kolaż.

Londyn 2014

Londyn to cudowne wolne miasto, z fantastyczną architekturą i beznadziejnym systemem
izolacji mieszkań.

Sofia 2011

Sofia to taki trochę polski Lublin, ale z większą tolerancją religijną i innym alfabetem.

Lwów 2010


To jedyne miasto gdzie ludzie jadąc tramwajem kupowali bilet, podając sobie nawzajem pieniądze w kierunku motorniczego, a potem dostawali i bilet i resztę. Szanuję.

Tallinn 2013

Tutaj ludzie piją mleko do każdego posiłku. I wierzą w duchy.

Skopje 2011


To miasto wygrywa ranking na najbardziej kiczowate. Wszechobecne przeróżne pomniki, a ulice mają nazwy na przemian Aleksandra albo Filipa Macedońskiego.

________________________________

Autorka tekstu i ilustracji: mad_corbeau tak naprawdę ma na imię Magdalena. Wychodzenie poza strefę komfortu jest u niej normą. Uwielbia odkrywać coś oczywistego tam gdzie byśmy się tego najmniej spodziewali. Studiowała komunikacje wizerunkową o specjalizacji branding w Polsce, Grecji i Francji. i teraz pracuje jako grafik. Zajmuje się kolażem, który jest bardzo wdzięczną formą łączenia różnych elementów w spójna całość. Podróżniczka, projektantka, wegetarianka, poznawaczka ludzi. Na jej liście znajduje się blisko 40 odwiedzonych krajów, 100 razy tyle dobrych dusz i 1000 razy tyle wspomnień i inspiracji, które mają swoje odbicie w jej pracach.
Facebook: @madcorbeau
Instagram: @mad_corbeau