Bardzo źle znoszę to, co się teraz dzieje na świecie – kryzys klimatyczny, wojna w Sudanie, przepychanki polityczne. Czuję się tym wszystkim bardzo przytłoczona, ponieważ czasem odzywa się ten złośliwy głosik, który mówi, że moje działania i tak nie przyniosą widocznego rezultatu. Długo uważałam, że jestem odosobniona, czując się tak przygnieciona i wszyscy, którzy strajkują i walczą o lepsze jutro, są po prostu pewni, że faktycznie będzie lepiej.

Jak można się domyślić – tak nie jest. Wiele z nas jest już zmęczonych, czasem czujemy chęć poddania się i rzucenia wszystkiego w cholerę. Nie chciałabym waloryzować, kto ma większe, a kto mniejsze prawo do takiego samopoczucia – każdy może mieć gorsze chwile, niezależnie, czy jego aktywizm sprowadza się do życia zero waste, organizowania pikiet, czy działania w stowarzyszeniach.

Ta playlista nie będzie ratunkiem, nie spowoduje, że świat stanie się lepszym miejscem. Chciałam wspólnie odlecieć w najgłębsze zakamarki kosmosu i zapomnieć o naszych ziemskich problemach.


Autorka składanki i ilustracji: Daria Mędrzycka – lubi podróże pociągami, jeść owoce garściami i jeździć na hulajnodze po warszawskim Marymoncie. Wiele lat walczyła z tym, że nie wie, co powinna robić, ale od pewnego czasu podoba się jej to, że próbuje wielu rzeczy na raz.
Instagram: @darka.wkretarka