Koniec wakacji to nic przyjemnego, nie oszukujmy się. Znowu trzeba wstawać rano i ograniczyć nicnierobienie. Ale warto zachować w sobie uczucie wolności, które daje lato. Bo w końcu wakacje to stan umysłu, a jak się dobrze postaramy, to możemy go utrzymać! Dzielimy się z Wami pięcioma (desperackimi) sposobami na to, jak zatrzymać trochę lata przy sobie.

1. Wyślij pocztówkę do samej siebie. Napisz, czego nauczyłaś się o sobie, co się w Tobie zmieniło, jakie uczucia chciałabyś w sobie zatrzymać. Podziel się z samą sobą nowymi marzeniami i pomysłami. Nie pozwól im usnąć pod pierzynką codzienności!

2. Na pewno są takie kawałki, które tego lata nie schodziły z Twoich głośników. A może są piosenki, przy których wydarzyło się coś wyjątkowego? Zrób z nich plejlistę na Spotify i wracaj do niej, jak tylko poczujesz tęsknoty.

3. Nie rozstawaj się z letnimi ciuchami, które noszą ślady wakacyjnych przeżyć. Trampki totalnie zniszczone przez festiwal? Spodnie z dziurą po rowerowej stłuczce? Bransoletki kupowane na straganach? Trzymaj je jak letnie relikwie!

4. Zatrzymaj wszystkie wspomnienia w pamiętniku. Bilety kolejowe, płatki kwiatków, opaski festiwalowe wklej do zeszytu i zaglądaj do niego, żeby odświeżyć wspomnienia.

5. Zdjęcia! Wybierz ulubione fotki, które robiłaś telefonem, wydrukuj je i powieś na ścianie. Otocz się wspomnieniami z wakacyjnych wypadów z przyjaciółkami. Niech wakacje zostaną w Twojej głowie na zawsze!

 

autorka ilustracji i opisów: Weronika Siwiec (29) – miota się nieustannie, od roku robi to w Amsterdamie. Jest po trochu architektką, graficzką i ilustratorką. Kiedy jest jej źle – rysuje i pisze, kiedy jest jej dobrze – rysuje i nie pisze. Mówi za szybko i chyba za dużo, wzruszają ją do łez różowe chmury i chodzenie boso po trawie.