Jesteśmy edukatorkami seksualnymi, szerzenie wiedzy i walka o prawa seksualne są dla nas niezwykle ważne. Lubimy mówić, pisać i czytać o szeroko pojętej seksualności. Dlatego przygotowałyśmy dla Was kilka ciekawych pozycji czytelniczych.

Radości z kobiecości Nina Brochmann

Czy błona dziewicza istnieje? Jak wygląda łechtaczka? Po co nam cytologia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie właśnie w tej książce. Jest ona napisana przez dwie norweskie studentki medycyny. Dużym plusem jest to, że dziewczyny potrafią przekazać merytoryczną wiedzę z dystansem i humorem. Lektura jest oparta na faktach naukowych oraz rzetelnej wiedzy z zakresu medycyny.

Neuroerotyka. Rozmowy o seksie i nie tylko. Jerzy Vetulani i Maria Mazurek

Maria Mazurek i profesor Jerzy Vetulani to świetny duet. Forma książki bardzo nam odpowiada, to owoc wielu rozmów między tą dwójką. Treści tej pozycji krążą wokół seksu. Dowiemy się z niej po co nam seks, czy ludzie zdradzają oraz czy seks po siedemdziesiątce istnieje. Mimo wielu naukowych zagadnień książkę czyta się jednym tchem. Profesor Vetulani jest niezwykle interesującą postacią, dlatego też zachęcamy do zapoznania się z tą pozycją.

To nie jest książka o seksie Chusita Fashion Fever

Ale czy na pewno? To pozycja, którą powinien przeczytać każdy nastolatek i rodzic. Jest napisana w bardzo przystępny sposób, a co ważne nie zawiera uprzedzeń i nazywa rzeczy po imieniu. Lektura obejmuje ogrom niezbędnych informacji o dojrzewaniu, tożsamości, relacji, masturbacji czy przyjemności. Jest złożona z wielu interesujących grafik czy komiksów, co sprawia, że staje się atrakcyjną pozycją dla nastolatków.

Chuć. Czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie Ewa Wanat, Andrzej Depko

Ewa Wanat i dr Andrzej Depko rozmawiają o seksie. To książka, która ma na celu pokazać i oswoić “nietypowe” zachowania seksualne. Wielką zaletą lektury jest to, że odwołuje się ona do konkretnych przykładów. Zawiera rozmowy z osobami, które praktykują rozmaite, niestandardowe zachowania seksualne. Ważne jest to, że profesor Depko w sposób konkretny wyjaśnia różnice między normą a patologią. Autorzy podkreślają jak bardzo różnorodny może być seks, łamiąc tym samym tabu perwersyjnego seksu.

Sztuka obsługi penisa Gryżewski Andrzej, Pilarski Przemysław

To rozmowa między seksuologiem Andrzejem Gryżewskim a dramatopisarzem Przemysławem Pilarskim. Książka jest pełna informacji dotyczących męskiej seksualności. Łamie stereotypy, pozwala zrozumieć jakie mechanizmy kierują męską sferą seksualną oraz mówi o podstawach anatomii czy fizjologii. Dzięki niej dowiesz się również czy męski punkt G istnieje, czy rozmiar ma znaczenie oraz poznasz możliwe przyczyny braku erekcji.

Po więcej pozycji zapraszamy na nasz profil ciao.wro!


Autorki tekstu: Klaudia i Maja – studentki psychologii i edukatorki seksualne. Pracują z młodzieżą i dorosłymi, prowadzą dla nich zajęcia z edukacji seksualnej. Prowadzą wspólnego Instagrama, dzielą się tam rzetelną wiedzą i spostrzeżeniami dotyczącymi seksualności. Feministki i promotorki  pozytywnej seksualności.
Instagram Klaudii: @estemklaudiaa
Instagram Mai: @maja.jakobczyk

Autorka zdjęć: Dominika Orłowska – lifestylowa fotografka z Wrocławia, która uwielbia naturalność i emocje. 
Instagram: @orlowska_fotografia