Cieszymy się, że możemy ogłosić współpracę z marką nuev® i z tej okazji mamy dla Was konkurs. W ofercie nuev® znajdziecie przede wszystkim kremy i balsamy ochronne, które tworzą specjalną warstwę wyłapującą i wiążącą metale ciężkie – niezbędna dla osób z alergią kontaktową i narażonych na działanie smogu. To co wyróżnia nuev®, to solidne naukowe podstawy, które stały się bazą dla stworzenia minimalistycznych kosmetyków pielęgnacyjnych i ochronnych o zróżnicowanych stopniach osłony.

Ochrona zwłaszcza zimą

Staram się dbać o swoje zdrowie, dobrze się odżywiać i nie palić papierosów, a to wszystko i tak na nic. Bo oto przychodzi zima i co rano krajobraz za oknem magicznie znika. Chciałabym myśleć, że to zwyczajna mgła, ale stacje pomiarowe na czerwono alarmują o przekroczonych normach dotyczących pyłów w powietrzu. Żałuję wtedy, że nie jestem kotem – taki to nie musi wychodzić z domu. I chociaż nauczyliśmy się już żartować z tego stanu rzeczy (chyba każdy widział okładkę „Smogue”) to nie jest mi wcale do śmiechu. Codziennie nasza skóra narażona jest na negatywne działanie czynników środowiska – w końcu jej funkcją jest ochrona naszego ciała. Zimą zwłaszcza smog powoduje, że nasza skóra staje się podrażniona, może przebarwiać się i przedwcześnie starzeć. Dlatego tak ważne jest, żeby chronić swoją skórę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. To właśnie zadanie dla kremów i balsamów antysmogowych nuev®.

Kobieta, nauka i innowacyjna molekuła

Za marką nuev® stoi dr. Izabela Zawisza – naukowczyni, która wraz z zespołem naukowców z Polskiej Akademii Nauk przez wiele lat pracowała nad wynalezieniem molekuły umożliwiającej tzw. metalscreen, czyli ochronę skóry przed metalami ciężkimi. Odkrycie i opatentowanie Chitathione – cząsteczki, która stanowi podstawę działania kremów nuev® – wymagało nie tylko długotrwałych badań, ale także pokonania formalnych trudności, bo nauka i kosmetyki nie zawsze idą w parze. Na szczęście teorię udało się przenieść do rzeczywistości i teraz osoby z alergią kontaktową lub mieszkające w miejscach, w których stężenie metali ciężkich jest szczególnie wysokie, mogą z niej skorzystać.

Jak smog nam szkodzi?

Większość tekstów dotycząca smogu skupia się na jego negatywnym wpływie na nasz układ oddechowy. Należy jednak pamiętać, że metale ciężkie i zanieczyszczenia powodują stres dla całego ciała – mogą doprowadzać do zaczerwienienia i łzawienia oczu, nadmiernej senności, bóli głowy i wielu innych dolegliwości, które w pełni mogą ujawnić się dopiero po latach. Jeśli chodzi o naszą skórę przede wszystkim można zaobserwować przesuszenie, podrażnienie, zaczerwienienia, szarzenie oraz oznaki starzenia się skóry. Dlatego ważne jest codzienne oczyszczanie i nawilżanie, ale można też pójść o krok dalej i zabezpieczyć się przed negatywnym wpływem smogu.

KONKURS

Aby wygrać w naszym konkursie w komentarzu pod tym artykułem napisz, jak chronisz skórę przed zanieczyszczeniami powietrza?

Dwie odpowiedzi nagrodzimy poniższymi zestawami:

I MIEJSCE: Wygładzający balsam do ciała i dłoni oraz wielofunkcyjny krem ochronny marki nuev® 

II MIEJSCE: Wielofunkcyjny krem ochronny marki nuev® 

Podczas pisania komentarza nie zapomnij o podaniu adresu e-mail w odpowiednim polu (nie będzie on widoczny publicznie), żebyśmy mogli skontaktować się z Tobą na wypadek wygranej. Podanie adresu jest dobrowolne, ale niezbędne do odpowiedniego przebiegu konkursu. Więcej szczegółów oraz pełen regulamin konkursu znajdziesz tutaj: REGULAMIN.

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 10.02.2019 do godziny 23:59.

WYNIKI:

I MIEJSCE: Zosia

II MIEJSCE: Basia

Powodzenia!