Był początek czerwca. Przed chwilą przeszła burza z ulewą, a zaraz po niej wyszło piękne słońce. Sceneria idealna do opowieści o delikatności, wrażliwości i kruchości, na które świat tak rzadko nam pozwala. Sesję zrealizowaliśmy w wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu i jego najbliższej okolicy – moim małym bezpiecznym świecie.

foto: Maja Soś (@sos_maja)
stylistka: Dominika Lodzińska (@lodzinska.styl)
make-up artist: Katarzyna Rajchembach (@rikebrook)
model: Piotrek Masierak (@working_ass_hero)


Wyjście z ram

Narzucane przez społeczeństwo oczekiwania to klatka, z której wciąż staram się uwolnić. Queer jest dla mnie jedną z dróg ucieczki od ograniczających norm. Czasem trzeba odnaleźć nieoczywiste wyjście – choćby i przez okno.
Kostium: Aleksandra Jendryka (@aleksandra.jendryka)

Dlaczego pszczelarze nie mogą żyć w zgodzie?

Kostium zaprojektowany przez Aleksandrę Jendrykę od razu skojarzył mi się ze strojem pszczelarskim. Nieprzypadkowo – mój dziadek jest pszczelarzem i jednym z niewielu męskich autorytetów w moim życiu. Miłość do zwierząt i natury jest wrażliwością, którą po nim odziedziczyłem i bardzo w sobie pielęgnuję.
Kostium: Aleksandra Jendryka (@aleksandra.jendryka)

Kolorowy wiatr

Przez wiele lat ubierałem się jednolicie, zazwyczaj na czarno. Teraz odbijam sobie lata modowej posuchy: kocham kolorowe ciuchy i make-upy!
Kostium: Martyna Kołtun (@martyna_koltun)

Young Piotrusia 

Taniec to moja wielka miłość. Na parkiecie jestem najszczęśliwszy i całkowicie wolny.
„Chcę dostać ordery królowej imprezy a potem królowej afterów
Bo mi się należy (tak jest)
Wie każdy kto ze mną coś przeżył” (Young Leosia Szklanki)
Kostium: Aleksandra Jendryka (@aleksandra.jendryka)

Hate shall not pass

Wrażliwość nie oznacza słabości. Kiedy świat mnie nie chroni, swoich granic będę bronił.
Kostium: Martyna Kołtun (@martyna_koltun)


Tekst: Piotrek Masierak – model, performer, osobowość memiczna. Z wykształcenia magister polonistyki, od dekady mediaworker. Pochodzi z Lublina, mieszka i pracuje w Warszawie. Kocha queer, taniec, sztukę, poezję, żużel i piłkę nożną. Prowadzi selfie-feministyczne konto instagramowe @working_ass_hero. Okazjonalnie bywa muzą.