ZMAPUJ SIEBIE to projekt-eksperyment, który stworzyły Paulina Łoś i Paulina Anna Galanciak. To cykl warsztatów, podczas których dziewczyny wspierają licealistki w odważnym i świadomym planowaniu swojej przyszłości i starają się pomóc im w znalezieniu odpowiedzi na pytanie: co zrobić z tym życiem? Więcej o projekcie możecie przeczytać tutaj.

Podczas pracy nad ZMAPUJ SIEBIE Pauliny porozmawiały z kilkunastoma inspirującymi, niesamowitymi kobietami ze swojego otoczenia. Każda z nich opowiedziała, czym się zajmuje, czy lubi to, co robi, jak doszła do miejsca, w którym jest teraz, jaką najważniejszą radę dostała i – co najważniejsze – jaką radę dałaby samej sobie będącej w liceum. Cykl zaczynamy od Agaty Ballaun.

Nie słuchaj, kiedy ktoś mówi: „Nie wypada”. Fuck it!

Czym się zajmujesz?

Jestem badaczką designu. Rozmawiam z ludźmi i obserwuję ich, żeby poznać ich prawdziwe potrzeby. Potem przekładam te potrzeby na łatwe do zrozumienia instrukcje i wskazówki dla designerów/service designerów. Pomagam tworzyć produkty, usługi i programy, które adresują realne problemy i wpisują się w aktualne trendy.

Lubisz to, co robisz?

Kocham to, co robię. Od zawsze uwielbiałam być otoczona ludźmi, rozmawiać z nimi i odkrywać nowe tematy, punkty widzenia. Mój obecny zawód nauczył mnie zadawania właściwych pytań, także sobie samej.

Jak wyglądała twoja ścieżka edukacyjna i zawodowa?

Była bardzo poplątana, pokrętna, nie zawsze progresywna. Wiele rzeczy wydarzyło się przez przypadek, wiele tematów odkryłam, nie planując się w nie zagłębiać. Dałam się ponieść fali i nadal na niej płynę. Przyjechałam do Londynu na dwa tygodnie odwiedzić znajomego. Mieszkam tu już 6 lat. W Londynie zrobiłam drugiego magistra, dorabiałam nocami w cyrkowej szatni, potem dostałam staż w instytucie badawczym Design Against Crime. Design mnie wciągnął i przyprowadził tutaj, gdzie jestem dzisiaj – do agencji strategicznej Designit.

Jaka jest najlepsza porada, którą kiedykolwiek dostałaś?

Ktoś mi kiedyś powiedział: „Daj się ponieść. Nie bój się, w najgorszym razie się nie uda”. Myślę, że najważniejsze, to zgubić strach – chociaż to cholernie trudne.

Gdybyś mogła dać poradę samej sobie, kiedy byłaś w liceum – co byś powiedziała?

Nie słuchaj, kiedy ktoś mówi: „Nie wypada”. Fuck it!

 

Zobacz ZMAPUJ SIEBIE w social media:

https://www.facebook.com/zmapujsiebie/

https://www.instagram.com/zmapuj.siebie/

 

 

Projekt innowacyjny ZMAPUJ SIEBIE realizowany jest w ramach projektu grantowego „TransferHUB generowanie, wsparcie grantowe i inkubacja innowacji społecznych. Przejście z systemu edukacji do aktywności zawodowej”, www.transferhub.pl/ Transfer HUB – inkubator innowacji społecznych

 

_______________________________________________________

 

autorki: Paulina Łoś (27) – część redakcji „Szajn”. Zajmuje się grafiką, ilustracjami, a jakiś czas temu miała markę odzieżową. Często zmienia zdanie i wiecznie szuka nowości i świeżości. Jest bardzo zapominalska, ale jej przyjaciele zawsze jej wybaczają. Lubi, kiedy dzieją się rzeczy, ale też kocha leniwe nic-nie-robienie (tylko nigdy jej nie wychodzi). Strona: http://rzeczy-pauli.tumblr.com/, instagram: https://www.instagram.com/paulina.julia.los/

Paulina Anna Galanciak (27) – absolwentka Filologii Hiszpańskiej i Filologii Francuskiej (Uniwersytet Wrocławskiego, Wrocław) oraz Wrocławskiej Szkoły Fotografii afa. Od 2015 roku pracowała w Brave Festival jako asystentka producenta, od 2016 roku jako Producentka Wykonawcza; od 2014 roku – jako Koordynatorka Projektów dla TIFF Festival i TIFF Center; od 2017 – jako Menedżerka Fundacji Jubilo. Od 2014 roku animatorka i prowadząca warsztaty fotograficzne dla dzieci, młodzieży i seniorów w ramach TIFF Academy. Prowadziła też warsztaty dla Wrocławskich Ścieżek Tolerancji, Narodowego Forum Muzyki, Makerspace Pralni w Sokołowsku. Zaangażowana w organizację MIASTOmovie, Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy, 15. Biennale Sztuki Mediów WRO, TIFF Festival 2013, 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Nowe Horyzonty”, „Dni Afryki w Olsztynie”, AfryKamer, Asymmetry Festival. Bierze udział w licznych projektach wydawniczych (tłumaczenia, redakcja, korekta, fotografie). Pomysłodawczyni kolektywu artystycznego „Odkrytki. Kochanym ciotkom”, który zarówno w latach 2014-2016 czterokrotnie wygrał dofinansowanie z Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w ramach programu mikroGRANT na projekty fotograficzne.