„Każda miłość mieszcząca się w ludzkiej naturze jest naturalna i piękna; jedynie hipokryci mogą obwiniać człowieka o to, co kocha – emocjonalni analfabeci i tacy cnotliwi zazdrośnicy, którzy w swoim zacietrzewieniu zbyt często biorą strzałę wskazującą na niebo za tę, co wiedzie do piekła”

Truman Capote

Estetyczna eufonia ciał kochanków zahaczająca mocno o świat sztuki abstrakcyjnej i surrealistycznej, osadzona w zmysłowości i świecie wyobraźni.

Wizualne oddanie hołdu LGBTQ+, ukazanie piękna ludzkiego ciała w magicznym akcie miłości, w którym nie ma miejsca na homofobiczne dyskursy polityczne i dyskryminujące klatki.

Kolory Miłości są także luźną metaforą obszernych konotacji i odcieni słowa miłość, które może pomieścić w sobie wszelakie subtelności, namiętności i wzruszenia.

I w końcu, to przypomnienie, że w miłości pożądanie nie podlega negocjacjom, szacunek, obopólna zgoda i odpowiedzialność to fundamenty tego zmysłowego świata. Świata, w którym miłość nie ma płci.

Reszta zależy już od twojej wyobraźni.


Tekst i ilustracje: Agnieszka Stopyra – ilustratorka, graficzka. W ilustracji modowej przemawia poprzez mariaż ekspresyjnej kreski i subtelnej plamy barwnej, w grafice – poprzez kolaż i sięganie po ubóstwiany surrealizm i pop-art. Na swoim koncie ma współpracę z topowymi polskimi i międzynarodowymi markami. Tworzyła między innymi dla: PANDORA, Dominika Kulczyk oraz Kulczyk Foundation, Tomasz Ossoliński, Samsung, Nobu czy MAC Cosmetics.
Instagram: @agnieszka.stopyra