Rzeczy, które przeczytać można pod postem aktywistki Mai Staśko, nie wymyśliłaby chyba nawet Maria Peszek, gdyby od nowa miała pisać tekst do “Modern Holocaust”. Trwa wojna. Wojna, którą wypowiedzieli jej chłopcy z grup na Facebooku, których głównym założeniem jest… no właśnie. Czym może zajmować się grupa, której nazywa brzmi: “Zmywarka – sekcja j*bania kobiet”?

J*baniem kobiet – proste.

Z obowiązku, jaki spoczywa zapewne na członkach owych grup, wywiązali się znakomicie publikując w komentarzach pod postem Mai memy i “żarty” (śmieszące o dziwo tylko ich), a w wiadomościach prywatnych wysyłając nawet groźby. Panowie ogłaszają „atak”, publikują zdjęcia Mai i szukają grafika do ich przerabiania. Ja też wywiązałam się z obowiązku – przeczytałam większość komentarzy, żebyście Wy już nie musiały. Ocean obrzydliwości na nasz temat mogę w skrócie opisać tak: miejsce kobiet jest w kuchni, na łańcuchu, który nie powinien sięgać do komputera, żeby nie pisać tam takich postów jak Maja. Ponadto standardowo – nie ma dyskryminacji, luka płacowa to bajka i generalnie to nie mamy dystansu, bo to wszystko są tylko ŻARTY. Jeśli więc jeszcze nie czytałyście, to nie musicie – nie dowiecie się niczego, czego wcześniej byście nie usłyszały/przeczytały.

Ważny jest jeszcze jeden aspekt – cała sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby nie inna aktywistka – 19-letnia Oliwia Trybus (@milionioliwka), która MIAŁA CZELNOŚĆ powiedzieć, że starszy od niej, 31 letni mężczyzna tworzy muzykę, która jest seksistowska. Ten „wybitny muzyk”, zaczął ją publicznie ośmieszać, zrobił nawet na swoim koncie na Instagramie live’a, na który zaprosił kobiety (jednak niewiele dał im powiedzieć), stworzył hasztag (!), po czym grzecznie poprosił swoich fanów, żeby brzydko nie komentowali zdjęć kobiet, które oburzyły się na to zachowanie. Czyż nie jest uroczy? Jak się na niego gniewać?

Fani nie posłuchali próśb, sam raper też stwierdził zaś, że wymiotował całą noc po tym, jak dostał zdjęcia nieogolonych pach i że jeśli tak ma to wyglądać, to wygrałyśmy tę wojnę. Dzięki ci, dobry człowieku.

Pod wspomnianym wcześniej postem co chwilę pojawia się nowy genialny mem, który informuje, że jak mocniej pie*dolniesz, to kobieta złoży się jak laptop. Jej zdjęcia są przerabiane, jest atakowana z każdej możliwej strony. To samo spotyka Oliwię. Witamy w XXI wieku:

Dziś, dziś do mnie w internecie
Zniszczę cię, zajebię i spuszczę w klozecie
Śmierdzisz lesbą ty lewackie ścierwo, masz coś z głową suko, dojdę cię na pewno

Maria Peszek „Modern Holocaust”

Autorka tekstu: Sara Sitko – studentka trzeciego roku politologii, feministka, fanka twórczości Houellebecqua i Fridy Kahlo. Zainteresowana historią i literaturą XX wieku. Od szkoły średniej zaangażowana w życie społeczne i inicjatywy dziennikarskie.
Instagram: sarasitko_