Pracując nad tematem ciała uczę się akceptacji, szacunku i tolerancji. Napisałam pracując, ponieważ jest to temat, który mi towarzyszy od paru lat i wcale się nie nudzi.

Tworząc cykl fotografii ciał, zarówno ludzkich jak i roślinnych, chciałam pokazać, że każde ciało jest inne, ma swoją historię i w tym tkwi jego wyjątkowość. Zwrócenie uwagi na koegzystencję ciała ludzkiego i roślinnego miało na celu pokazanie, jak organizmy żyjące mają wiele wspólnego i że należy szanować to, co nas otacza, a wszystko zaczyna się od akceptacji samego siebie. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Chęć poznania ciała niesie za sobą zarówno plusy jak i minusy. Nic w życiu nie jest w 100% kolorowe, jednak odkrywając siebie i będąc świadomym swojego ciała możemy bardziej doceniać to, co mamy. Poznawajmy siebie!

Od początku wiedziałam, że cykl chcę wykonać za pomocą fotografii, która jest moją pasją. Makro fotografia wydała mi się idealnym rozwiązaniem do wizji, jaką miałam w głowie odnośnie tego tematu. Moim zamiarem było przedstawienie ciała w ciekawy i nieoczywisty sposób. Zainteresowanie
i spowodowanie chęci odkrywania przedstawionych form na papierze, nawiązania dialogu z obserwatorem. Chciałam dać swobodne pole do interpretacji. Mam nadzieję, że udało mi się to zrealizować.


Autorka tekstu i zdjęć: Ola Pikula – urodzona 02.12.1994 r.  w Warszawie. Świeżo upieczona Magister Sztuki. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w pracowni Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej prof. Węcławskiego na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP. Pracuje jako freelance illustrator. Odbyła staże w takich miejscach jak Galeria Grafiki i Plakatu czy Undress Code. Jej pasją jest fotografia i moda. W wolnych chwilach lubi eksperymentować w kuchni i czytać.
Link do portfolio:@olapikula
Instagram:@_olapikula_ | @alexandrapik